बुधबार, २० श्रावन २०७८

किसानलाई विज्ञको सल्लाह : ‘चिन्ता नगर्नुहोस् धानले बाला लाउँछ’

Share via:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

चितवन लगायतका तराईका अधिकांश ठाउँमा ‘गरिमा’ जातको धानले बाला नहालेपछि किसान चिन्तित थिए

चितवनमा किसानले लगाएको धानको जातले बाला नलागेको समाचारलाई कृषि विज्ञहरुको एक टोलीले खण्डन गरेको छ । राष्ट्रिय धानबाली अनुसन्धान कार्यक्रम, हर्दिनाथ जनकपुरका प्रमुख वरिष्ठ वैज्ञानिक डा. रामवरण यादवले ‘गरिमा’ जातको हाईब्रिड धानले बाला हाल्ने बताउनु भएको छ ।

किसानको खेतमै गएर अध्ययन गरेको विज्ञहरुको टोलीले धान पसाउने ठोकुवा गरेका छन् । धान पोसाउन लाग्ने २० डिग्री भन्दा बढीको तापक्रम उपयुक्त मानिएपनि चितवनको तापक्रम ३० डिग्रीको हाराहारीमा रहेकाले धानले पोटा हाल्नेमा कुनै शंका नगर्न किसानहरुलाई विज्ञहरुले टोलीले सुझाव दिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *